8 tipov, kam bezpečne schovať ťaháky

Síce vieme, že by sa to robiť nemalo, ale asi každý z nás to už niekedy robil. Niekto to využíva na každý test, niekto iba výnimočne keď sa zabudne naučiť. Asi viete že reč je o ťahákoch, ktoré sú veľmi užitočné až kým ich nezbadá učiteľ. Ak sa chcete vyhnúť problémom, skúste niekedy použiť tieto tipy.

8 tipov, kam bezpečne schovať ťaháky
8 tipov, kam bezpečne schovať ťaháky

Pod sukňu alebo kraťasy

V lete, keď sa nosia krátke nohavice, alebo sukne, treba to využiť. Nalepte si na stehno papier tak, aby bol pri normálnom chodení skrytý, ale keď si jednu nohavicu trochu vyhrniete, bude ho vidno. Tento spôsob poskytuje pomerne veľa miesta a učiteľ ho zbadá iba ťažko.

Ťaháky na nechtoch

Keď máte veľké nechty, je to v tomto prípade len výhoda. K tomuto ťaháku budete potrebovať niečo, čo píše veľmi tenkou čiarou a drží aj na hladných povrchoch. Síce nechty neposkytujú veľa priestoru na písanie, ale šanca odhalenia je opäť minimálna.

Na etiketu na fľaši

Veľmi nenápadný spôsob je využitie nálepky na fľaši, je potrebné aby ste mali dovolené na hodine piť, lebo inak je fľaša na lavici pomerne nápadná. Stačí odlepiť jeden koniec nálepky na fľaši, na vnútornú stranu napísať ťahák a potom fľašu už iba správne natočiť. Samozrejme je dobré aby bola fľaša priesvitná, ale ak ste schopní čítať cez zafarbenú, bude to ešte nenápadnejšie. Druhou verziou je vsunúť medzi fľašu a nálepku papier s textom, je to rýchlejšie, ale v tomto prípade hrozí že papier vypadne.

Pod svetrom alebo mikinou

Tento spôsob je vhodný na zimu, kedy sa nosia svetre, mikiny atď. Stačí ak si oblečiete niečo nie veľmi priliehavé a na vnútornú stranu si prilepíte papier s potrebným textom. Na hodine sa už stačí iba tváriť že sa hráte so zipsom a sveter natiahnete aby ste videli.

Písanie na pero alebo kalkulačku

Jeden menej bezpečný spôsob je napísať si ťahák na pero. Pri tomto ale vznikajú dva problémy. Ako prvé nemôžete pero neskôr nechať len tak ležať na stole. Druhý problém je ten, že z pera sa ťahák pomerne ľahko zošúcha. Podobne je to možné aj na kalkulačku, ak napríklad máte písomku z matematiky, fyziky, chémie alebo iného predmetu kde ju máte dovolenú.

Ťahák na ruku

Jeden taký klasický spôsob je napísať si ťahák na ruku. Opäť je to jeden z tých, ktoré využijete skôr v zime. Jednoducho si na predlaktie do vhodnej výšky napíšte ťahák a zakryte ho rukávom. Na hodine stačí ho iba trochu vyhrnúť.

Ako pozadie na mobile

Ak máte v škole povolené mať na hodine mobil, asi nie je dovolené mať ho na lavici. To vám ale nemusí vadiť. Pred testom vám stačí odfotiť si papier učivom na test a obrázok nastaviť na pozadie uzamknutej obrazovky. Mobil si dajte medzi zošity do lavice, alebo si na neho sadnite tak aby bol zakrytý. Keď niečo nebudete vedieť, stačí vám jedenkrát stlačiť tlačítko a poznámky sa objavia. V tejto dobe už sa dajú voľne kúpiť tzv. Smart Watch, čo sú hodinky s displayom, ktoré sú spojené s mobilom. Môžete do nich nahrať fotky, ktoré si budete neskôr na teste bez problémov prezerať. Tiež obsahujú kalkulačku, takže využijete ich aj na viacerých predmetoch.

Ťahák na lavici

A posledný tip, ktorý je veľmi jednoduchý ale pomerne rizikový je napísať si ťahák niekde na lavicu. Napíšte ho napríklad na miesto, ktoré dokážete rýchlo a jednoducho zakryť rukou (prípadne papierom), alebo na tú stranu lavice, ktorá smeruje ku vám. Keď sa bude blížiť učiteľ, pokojne a plynule sa nakloňte dopredu a nikto sa o ničom nedozvie.

V každom prípade, lepšie sa je všetko naučiť a mať od ťahákov pokoj, no zrejme ani naši rodičia v tomto neboli poctivý. Niekto ťaháky využíva len z času na čas, niekto pravidelne. Nech je tomu už akokoľvek, snáď ste v našom článku prišli na pár dobrých tipov, kam bezpečne schovať ťaháky.

Foto: ilustračné