Čo by vám nemalo chýbať vo výbave, pri príchode na vysokú školu? Zíde sa vám to hlavne pri učení

Keď študenti prechádzajú zo strednej školy, je to naozaj náročné obdobie, pretože si prechádzajú veľkou zmenou. Často zostávajú na internátoch, takže sa v podstate odsťahujú z domu a učivo je oveľa náročnejšie. Ktoré veci vám môžu vysokoškolské štúdium uľahčiť a vďaka čomu sa budete lepšie učiť, zorganizujete si čas a budete zvládať skúškové?

Čo by vám nemalo chýbať vo výbave, pri príchode na vysokú školu? Zíde sa vám to hlavne pri učení (Foto: pixabay.com)

Ako prvé investujte do kvalitného notebooku

Notebook je pomocník, ktorý vám bude pomáhať celé obdobie na vysokej škole. Budete si môcť do neho písať poznámky, zaznačovať dôležité veci, pracovať v aplikáciách balíka Office, prípadne využívať aj iné aplikácie, ktoré súvisia s odborom vášho štúdia. Potrebný bude aj na písanie vašich semestrálnych a záverečných prác. No a v tomto stresovom období sa určite nebudete chcieť stresovať s tým, že si musíte požičať počítač od súrodencov alebo rodičov.

Zošit so všetkými predmetmi a vyberateľnými stranami

Ak preferujete to, keď si poznámky píšete na papier a lepšie sa tak učíte, tak sa toho jednoznačne držte. Keďže vysoká škola je hlavne o písaní si dobrých a stručných poznámok, ktoré budú prehľadne zoradené, tak sa vám zíde dobrý zošit. Ideálny je zošit „fasciklového“ typu, kde si môžete organizovať časti podľa predmetov, tematických okruhov a rovnako aj pridávať strany, ak by vám niekde chýbali. Jednoduchšie sa do neho aj pridávajú materiály, ktoré vám poskytnú profesori.

Tablet a tlačiareň

Tieto dve veci sú určite pre tých, ktorí sú náročnejší a až tak nutne ich nepotrebujete. No ak sa ich rozhodnete zaobstarať, tak to určite neoľutujete. Tablet je jednoduchý na prenášanie a ak máte k nemu aj špeciálne pero, tak si do neho môžete písať poznámky ako do klasického zošita. Tlačiareň na internátovej izbe sa zas zíde na tlačenie poznámok, materiálov, prípadne zoskenovaných strán z kníh a kopírovanie.