Píšete záverečnú prácu? Čo všetko si musíte zabezpečiť, aby sa vám dobre písalo?

Písanie záverečnej práce je pre študentov vysokých škôl začiatok konca štúdia. Mnohí sa na to pripravujú vopred, mnohí to zase neriešia v predstihu.

Ak ste ale v končiacom ročníku a nasledujúce týždne a mesiace vás čaká písanie záverečnej práce, čo všetko by ste si mali zabezpečiť, aby sa vám dobre písalo?

Foto – ilustračné (zdroj: unsplash.com)

Funkčná tlačiareň s tonermi

Keď si budete tlačiť potrebné podklady, jednotlivé napísané časti záverečnej práce, alebo si budete tlačiť komplet celú záverečnú prácu doma, potrebujete k tomu funkčnú tlačiareň s tonermi.
Môžete si kúpiť lacné tonery, avšak je veľmi dôležité, aby ste ich mali dostatok, aby vás nezaskočilo minutie náplne práve v najnevhodnejšej chvíli.

Miesto, kde vás nebude nikto rušiť

Počas písania záverečnej práce potrebujete miesto, kde vás nebude nikto rušiť. Poproste rodičov, ale aj súrodencov, aby vás počas písania nerušili. Akékoľvek prerušenie môže znamenať stratu myšlienky, čo vám potom môže výrazne predĺžiť písanie práce. Môže sa stať, že počas písania budete musieť objednávať nové náplne HP do svojej HP tlačiarne. To však patrí k tomu a je to potrebné, ak chcete pokračovať ďalej v úspešnom písaní práce.

Dobré osvetlenie

Pri písaní práce počas zimných večerov, či po zotmení potrebujete mať dobré osvetlenie, aby ste si mohli kedykoľvek nazrieť do knižných materiálov, z ktorých budete čerpať.
Odporúčame pozrieť dobrú stolnú lampu s LED žiarovkou, ktorá osvetlí plochu písacieho stola a zároveň vám nebude dráždiť oči.

Ak píšete záverečnú prácu, potrebujete mať okrem tlačiarne s tonermi, miesta, kde vás nikto nebude rušiť a dobrého osvetlenia aj úložný priestor na knihy a iné tlačené materiály, písacie potreby (perá, zvýrazňovače), ale aj USB kľúče s dostatočne veľkou kapacitou na zálohovanie napísaných častí záverečnej práce.

Text: PR