Skúškové obdobie sa blíži a s ním aj množstvo stresu – ako si s tým poradiť?

Pre študentov na vysokej škole je skúškové jedno z najťažších a najstresujúcejších období. Hlavne ak je to skúškové v poslednom ročníku, a na študentov je vyvíjaný tlak, že to musia zvládnuť čo najlepšie. Ako si v takýchto chvíľach poradiť? Máme pre vás overené tipy a triky, ktoré by ste mali určite vyskúšať.

Skúškové obdobie sa blíži a s ním aj množstvo stresu – ako si s tým poradiť? (Foto: pixabay.com)

Našou najväčšou radou je, aby ste si z toho nerobili ťažkú hlavu. Je jasné, že sa to ľahko hovorí a ťažko realizuje. No ak viete, že ste venovali štúdiu dostatok času, tak sa nie je čoho báť. Nejde predsa o život. A aj keď určitú skúšku neurobíte na prvý raz, tak sú aj ďalšie pokusy. Väčšina učiteľov a profesorov dáva viacero možností, ako ich predmet uzavrieť a netreba to brať tak, že sa chcú pomstiť a vyhodiť nás. Ak si chcete pomôcť, môže ísť o rôzne vitamíny alebo výživové doplnky. Tie nakupujte len v overených obchodoch, ak cez internet, tak ideálne v online lekárňach. Využívajte aj zľavy a kupóny, ako napríklad MojaLekaren zľavové kupóny, Pilulka zľavové kódy, Drmax zľavy a mnohé ďalšie.

Ďalším dôležitým bodom je, aby ste si počas skúškového obdobia nenastavovali nejaké veľké ciele v iných oblastiach a neboli na seba prísni. Prečo? Priorita sú pre vás skúšky a na tie by ste mali upriamiť všetku svoju pozornosť, pokým ich nebudete mať hotové. Vtedy si nestavujte žiadne ciele čo sa týka chudnutia, nových predsavzatí, zvykov alebo veľkých zmien v živote. V tomto období ste pravdepodobne radi, že sa zdvihnete z postele, sadnete ku knihám a robíte základné hygienické potreby.

A keď už sme spomínali to neobmedzovanie sa a nesnaženie sa schudnúť, tak je určite dobré praktizovať to, že sa za každú jednu skúšku a pokrok odmeníte. Môže to byť práve dobrým jedlom na večeru alebo si len zájdite do kina, prípadne si kúpte niečo pekné, po čom ste už dlho túžili. Prípadne si môžete kúpiť aj niečo hodnotnejšie, napríklad vybrať si nové smart hodinky. Toto vás bude k učeniu ešte viac motivovať (okrem toho pocitu, čo vás čaká potom, keď už budete mať všetko hotové).