Student Agenda – aplikácia pre študentov

Každý študent má svoj spôsob spomínania si na domáce úlohy, testy alebo projekty. Niekto má zápisník, do ktorého si všetko píše, niekto si úlohy na doma píše do zošita a niekto si ich píše na ruku. Potom je aj ten typ ľudí, ktorí si nič nezapisujú a všetko si dokončujú tri minúty pred hodinou. Už sme v 21. storočí a technika nám poskytuje pomoc aj v tejto oblasti. Vyskúšal som niekoľko podobných aplikácií a Student Agenda sa mi zapáčila najviac.

Student Agenda - aplikácia pre študentov
Student Agenda – aplikácia pre študentov

Oslovila ma práve svojou jednoduchosťou. Ostatné, ktoré som skúšal boli zložité, potrebovali veľa podrobností a teda bolo aj viac vecí, ktoré sa môžu pokaziť. Student Agenda od vás bude potrebovať iba rozvrh hodín. Nikomu sa to asi nebude chcieť robiť, ale až ku každému predmetu zadáte začiatok a koniec hodiny – ak chcete, dá sa zadať aj konkrétna trieda, učiteľ, prípadne kontakt na neho – začne sa vám aplikácia páčiť. Predmety v rozvrhu si môžete farebne označiť, pre ľahšie rozlišovanie.

Keď už budete aplikáciu používať, môžete si pridávať udalosti. Napríklad na zadanie domácej úlohy vám stačí päť kliknutí + názov udalosti. Zvolíte si či chcete pripomienku alebo nie a dá sa pridať aj fotky, prípadne podrobný popis. Na výber máte zo štyroch možností – písomka, domáca úloha, aktivita a kniha. Následne si môžete vyberať medzi zobrazením udalostí, ktoré ešte nie sú dokončené, alebo zobrazením podľa dátumu, typu alebo predmetu.

Ďalšia funkcia, ktorú aplikácia ponúka sú známky. Musíte si ich tam sami zadávať, ale ak sa rozhodnete, že to chcete robiť, aplikácia vám bude vyhodnocovať priemer známok z každého predmetu. Bohužiaľ, Student Agenda sa dá stiahnuť iba pre Android, ale podobné aplikácie nájdete aj na iOS.

Takže ak máte problémy so zabúdaním na úlohy, testy, písomky a iné aktivity súvisiace so školou a máte kvôli tomu zhoršené známky alebo zbytočné problémy s učiteľmi, myslím že by ste si mali nájsť nejakú aplikáciu, ktorá funguje podobne ako Student Agenda. Ja osobne budem pokračovať s ňou, ale je to vaša voľba. Student Agenda je podľa mňa najjednoduchšia a budete ju používať s radosťou.

Foto: zdroj Student Agenda