Študenti potrebujú mať v izbe štýlový nábytok: Na ktoré kúsky sa zamerať?

Ako zariadiť študentskú izbu? O tom, aké dôležité je študentské prostredie, niet pochýb. Existuje však niekoľko zásad, ktoré napomáhajú sústredeniu a umožňujú efektívne plnenie každodenných študentských povinností. O ktoré ide?

Definujte si priestor

Prvým kritériom je definícia priestoru, ktorý máte k dispozícii. Je potrebné zohľadniť potreby mladého študenta, osvedčilo sa však zariadiť izbu modulovým nábytkom v štýle stavebnice. O aký ide? K modulovému nábytku môžete postupne pridávať jednotlivé prvky tak, ako vaše dieťa rastie. Mimoriadne praktické riešenie!

Stôl je priorita

Najvýznamnejšou časťou študentského nábytku je kvalitný a stabilný stôl. Jeho základom by mala byť dostatočne veľká rovná doska vysoká 70 až 80 cm, hlboká najmenej 55 až 60 cm, aby na nej bol dostatok priestoru pre počítač a klávesnicu. Monitor by mal byť situovaný v úrovni očí a zápästia vyrovnané rovnobežne s podlahou, čo je veľmi dôležité pre zdravie vašich detí. Budú tak môcť zaujať správnu polohu pri štúdiu i iných voľnočasových aktivitách.

Študenti potrebujú mať v izbe štýlový nábytok: Na ktoré kúsky sa zamerať?
Študenti potrebujú mať v izbe štýlový nábytok: Na ktoré kúsky sa zamerať? (zdroj: komerčný článok)

Svetlo je alfou a omegou

Dostatok svetla na čítanie a štúdium je základom. Ak sa snažíte umiestniť pracovný stôl chrbtom k oknu, na obrazovke počítača sa môžu vytvárať odlesky, ktoré sú nepríjemné pre oči. Optimálne je umiestniť stôl v súlade s prirodzeným svetlom. Keď to nie je možné, starostlivo vyberte prídavné umelé osvetlenie. Dbajte však na to, aby prirodzeného svetla na stôl doliehalo čo najviac.

Štýlový nábytok? Nemôžu chýbať stoly a stoličky!

Ďalším krokom výberu štýlového nábytku do študentskej izby je voľba funkčnej stoličky s dôrazom na ergonómiu a súlad s celkovým štýlom miestnosti. Stolička by mala byť zvolená tak, aby sa nohy dieťaťa dotýkali zeme. Dobré je vyberať stoličku s chrbtovým operadlom, ktoré bude v najväčšej možnej miere podopierať chrbticu dieťaťa. Nezabudnite ani na stôl a jeho výber – výška by mala zodpovedať veku a fyziognómii dieťaťa.

Študenti potrebujú mať v izbe štýlový nábytok: Na ktoré kúsky sa zamerať?
(zdroj: komerčný článok)

Nezabúdajte ani na úložný priestor

Knižnice a ostatné úložné priestory sú nenahraditeľným prvkom. V ponuke nájdete modely a zostavy, ktoré sa prispôsobia akejkoľvek priestorovej, dizajnovej a funkčnej požiadavke. Otvorené police alebo uzavreté skrinky? Je len na vás, či chcete jednotlivé veci schovať alebo ich vidieť. Modulárne knižnice sú veľmi variabilným a obľúbeným riešením.

Komerčný článok