Zvýšte svoje šance! Kúpa nového oblečenia vám pomôže

Priblížme to pomocou príkladu z praxe. Anna sa presťahovala z rodného mestečka do väčšieho, kde nikoho nepoznala. Našla si prácu a aby zapadla do spoločnosti, začala kupovať šaty a oblečenie do práce. „Myslela som si, že ľudia ma budú odsudzovať, ak nebudem dobre oblečená. Preto som mala plný šatník vecí, ktoré som nepotrebovala.“

Zvýšte svoje šance! Kúpa nového oblečenia vám pomôže
Foto: unsplash.com

Zapôsobte pri hľadaní práce

Komu sa to nestalo? Na pohovor do práce chceme na budúceho zamestnávateľa zapôsobiť, na rande chceme, aby sme sa tomu druhému páčili, na plese chceme mať elegantnú róbu, v divadle slušivý oblek a tak podobne. Kúpa oblečenia nielenže zvyšuje naše sebavedomie, ale aj pomôže cítiť sa lepšie. Výsledky štúdie, ktorú zverejnilo Výskumné centrum pre experimentálnu sociálnu psychológiu ukázalo, že pacienti, ktorí prichádzajú ku doktorovi v bielom plášti, majú k nemu väčšiu dôveru akoby boli vyšetrení takým istým odborníkom, ibaže bez bieleho plášťa.

Nemusíte minúť všetky úspory

Ak už zapôsobiť oblečením, tak nemusíte preto hneď minúť všetky úspory. Značkové kúsky sú často pomerne nákladnejšie položky. Ak však nakupujete cez internet, viete poriadne ušetriť. Môžete si vybrať tovar v akcii alebo vo výpredaji. Dobrý tip je pri nákupe pozrieť na zľavové kódy na zlavovy-kod.sk, kde sú ich stovky do známych obchodov. Obľúbená je napríklad ZOOT zľavový kód, ale aj ďalšie skvelé zľavy. Stačí si vybrať zľavu a tú môžete okamžite uplaniť pri svojom nákupe v obchode.

Výrok „nesúď knihu podľa obalu“ je platný v praxi. Štúdiu, ktorú vykonalo Výskumné stredisko pre rozvoj osobnosti prišlo k záveru, že ľudia dokážu odhadnúť vek, pohlavie, príjem, vkus a približné charakterové vlastnosti človeka na základe topánok, ktoré nosí. Zamyslite sa nad tým práve vtedy, ak hľadáte novú prácu a chystáte sa napríklad na pohovor.