Aj študenti by mali používať diár! Čo všetko by si si mal do neho zapisovať?

Písomky, zápočty, skúšky, semestrálky aj skúšanie. Kto všetko si má zapamätať kedy a na aký predmet? Presne s týmto pomáha študentom diár! A nemusíš si do neho zapisovať len to, diár ti pomôže pri množstve ďalších vecí. Či už je to moderná škola, jazykový kurz a iné. Aké máš možnosti vo výbere diárov a na čo všetko ich môžeš využiť? 

Aj študenti by mali používať diár! Čo všetko by si si mal do neho zapisovať? (Foto: pixabay.com)

Plánuj si v diári svoj čas aj ciele

Diár je skvelý priestor na to, aby si tam dal všetko, čo potrebuješ dostať na papier. Či už je to to, čo potrebuješ v dnešný deň urobiť, alebo sú to ciele na najbližší týždeň, alebo sú to veci, ktoré ťa trápia a chcel by si ich zmeniť. Čo odporúčame je, aby si si buď vždy na začiatku týždňa alebo v posledný deň predošlého týždňa sadol k diáru a všetko pekne naplánoval. Čo ťa najbližší týždeň čaká, čo musíš stihnúť urobiť alebo kam by si chcel ísť.

Ak patríš k tým „viac s dobou“, poradíš si aj s mobilom. Výber pre najlepšie mobily roka môže pomôcť, sú tam výkonné špičkové telefóny, ale aj telefóny s dobrým pomerom výkonu a ceny.

Okrem toho je dobré na začiatku každého mesiaca vytýčiť tie najhlavnejšie ciele, ktoré by si chcel v daný mesiac dosiahnuť. Môžu to byť napríklad lepšie známky, dorobenie semestrálky alebo návšteva nejakého miesta. To, že tieto ciele budeš mať napísané na papieri ťa bude viac motivovať splniť si ich a zároveň ich budeš mať neustále na očiach.

Ďalším dobrým tipom pre študentov je pečiatka na oblečenie – textil. Vďaka nej si ľahko označíte oblečenie, či už bývate na internáte alebo na byte s ďalšími spolubývajúcimi.

Druhy diárov, z ktorých si môžeš vybrať

Je ich momentálne na trhu neskutočné množstvo a naozaj je si z čoho vyberať. Či už sú to tie obyčajné diáre, ktoré majú v sebe len jednotlivé dni a pri nich priestor na zapísanie úloh a poznámok, alebo sú už aj také, ktoré sú prepracovanejšie a majú špecifickejší účel. Sú to napríklad diáre motivačné, kde nájdeš rôzne citáty, rady, tipy a priestor na to si napísať svoje ciele a sny, ďalej sú to školské diáre, diáre pre ženy, pre mužov, knižné diáre, kde nájdete aj tipy na dobré knižky, diáre s receptami a ďalšie iné. Podľa svojich záľub alebo typu štúdia si potom môžeš vybrať diár presne pre seba.