Naše najlepšie tipy na čo najjednoduchšie štúdium na vysokej!

Vysoká škola môže byť niekedy naozaj náročná, hlavne ak sa nachádzate v zápočtových týždňoch alebo skúškovom období. Vtedy to študenti riešia litrami kávy, energetickými nápojmi a meditáciou nad poznámkami z prednášok a cvičení. Hovorí sa, že šikovným patrí svet, tak prečo si štúdium, time manažment aj všetko ostatné týkajúce sa školy trochu nezjednodušiť? Využite tipy od nás a verte tomu, že sa vám bude študovať o čosi ľahšie a s nižším množstvom kávy. 

Naše najlepšie tipy na čo najjednoduchšie štúdium na vysokej!

Možno sa to nezdá, no spánok je dôležitý

Každý si chce užiť vysokú školu a všetko, čo sa s ňou spája, či už sú to párty alebo rozprávanie sa až do rána. Často ale študenti zabúdajú na to, že aby sa mohli na učenie sústrediť, potrebujú toho spánku dostatočné množstvo. Odporúčame preto aspoň 6-8 hodinový spánok každý deň. Ak sa ti to ale občas nepodarí, veľmi nápomocný je aj taký krátky oddych počas dňa, kedy si poobede ľahnete na 20-40 minút. To vám pomôže opäť sa naštartovať a dobehnúť nedostatok spánku.

Diár alebo „debilníček“ ťa zachráni

Ako sme už v predošlom článku písali, tak do diára si môžeš napísať všetko a stane sa tvojím najlepším priateľom. Či už sú to písomky, zápočty, úlohy, správny time manažment, no určite sa tam nestratia ani vaše poznámky či informácie k danému predmetu. Čo je dobré vyskúšať v prípade, že si neviete zapamätať nejaký vzorec alebo slovo, napíšte si ho na prednú stranu diára alebo do poznámok k danému týždňu. Tak ho budete mať neustále na očiach a podvedome sa vám dostane do pamäti.

Zvládanie stresu

Stres je tiež niečo, s čím sa stretávate na vysokej škole naozaj veľmi často. Ľudia, ktorí s ním nevedia bojovať a nevedia ho zvládať môžu mať potom problém so zvládaním skúšok a písomiek, keďže sa im stáva, že kvôli stresu všetko čo sa naučili zabudnú. Ako to ale zvládnuť? V prvom rade je to sebavedomie a istota. Tá bude prameniť z toho, že sa všetko dôsledne naučíte a tak si môžete povedať, že vás nemá čo prekvapiť. Veľmi dobre pomáhajú aj dychové cvičenia, vzájomné skúšanie sa so spolužiakom alebo aj to, že sa pred skúškou poriadne naraňajkujete.