Notebook na splátky bez navýšenia – Ako (NE)KÚPIŤ?

Nový notebook je teraz súčasťou povinnej výbavy školákov aj pracujúcich. V dnešnej online dobe je naozaj nevyhnutný. Čo robiť, keď nemáte na takéto zariadenie budget? Môžete si ho dať na splátky a bez navýšenia. Poradíme vám, ako a kde si požičať na nový notebook, aj to, kde si ho môžete kúpiť.

Notebook na splátky bez navýšenia – Ako (NE)KÚPIŤ? (Foto: unsplash.com)

Ako kúpiť notebook bez navýšenia

V dnešnej dobe už nájdete množstvo obchodov s elektronikou, ktoré spolupracujú s finančnými spoločnosťami a tie poskytujú pôžičky. Navyše, počas roka ponúkajú tieto spoločnosti rôzne akcie, kedy si notebook zoberiete s 0 % navýšením. Takéto výhodné nákupy ponúkajú hlavne na začiatku školského roka a počas obdobia Vianoc. Ak máte problém s vyriešením takéhoto nákupu cez internet, tak sa môžete ísť poradiť priamo do predajne s elektronikou.

Dávajte si pozor na skryté poplatky

Keďže sa pri kúpe notebooku na splátky využíva klasická pôžička, treba si dať pozor na skryté podmienky a poplatky. Často sa stane, že má obchod napísané „bez úroku“, no cena zariadenia sa navýši vďaka poplatkom za vybavenie alebo poskytnutie pôžičky. Výhodou napríklad je, keď máte v konkrétnej banke vytvorený účet alebo sa chystáte na jeho vytvorenie. Vtedy sú poskytované aj výhodnejšie podmienky.

Ušetrite vďaka zľavám

Nemusíte sledovať jednotlivé ponuky rôznych obchodov. Všetky nájdete na jednom mieste. Na stránkach https://www.promokod.sk/ nájdete nielen extra promo kódy k nákupu, ale nezmeškáte ani výhodné výpredaje a špeciálne akcie. Pri nákupe môžete vďaka nim ušetriť hneď 2x. Napríklad vybrať si s akciovej ponuku eshopu a uplatniť aj zľavový kód pri nákupe. Nájdete ich pre obchody Hej, Alza, Okay a veľa ďalších, obľúbený je Datart zľavový kód, ktorý platí aj na už inak zlacnený sortiment. Môžete ho uplatniť pri každom nákupe.

Tiež si premyslite, koľko ste schopní mesačne splácať a na koľko mesiacov si pôžičku chcete zobrať. Kriticky zhodnoťte svoje možnosti a radšej zvoľte vyššiu splátku, než by ste sa mali zaťažiť na tak dlhé obdobie. Overte si aj poskytovateľa pôžičky, či majú na túto činnosť oprávnenie. Kto licenciu nemá, poskytuje túto službu ilegálne.

Zdroj: https://www.nakupnaporadna.sk/ako-vybrat-notebook/