Prečo ísť na Erasmus do zahraničia?

Ak si študent a chceš cestovať počas štúdia, môže to byť občas finančne aj časovo náročné. Prečo ale nevyužiť cestovanie spojené so štúdiom v zahraničí vo vašej vysnívanej destinácií? Výhoda nie je len to, že sa dostanete niekam do sveta. Mnoho vysokých škôl v súčasnosti ponúka takú príležitosť a študenti to nevyužívajú. Prečo by ste ale mali túto príležitosť využiť?

Prečo ísť na Erasmus do zahraničia?
Prečo ísť na Erasmus do zahraničia? (Foto: unsplash.com)

Rozmýšľaš nad tým, že pôjdeš na Erasmus? Jednoznačne choď do toho! Za prvé: zdokonalíš si cudzí jazyk (ak teda nejdeš do Českej republiky). Nebudeš mať inú možnosť sa s niekým rozprávať, preto budeš musieť využívať angličtinu alebo iný cudzí jazyk. Pomôže ti to nie len pri ďalšom cestovaní, ale môže to byť výhodou aj keď sa budeš chcieť dostať na lepšie platenú pozíciu. Za zváženie je aj to, či máš k dispozícii vlastné auto, čo celý zážitok ešte viac spríjemní, napríklad taký Opel Grandland a nezabúdaj ani na výhodné povinné zmluvné poistenie.

Ďalšou výhodou je, že sa staneš samostatnejším človekom a spoznáš akým človekom naozaj si. Nik s tebou nepôjde do zahraničia a ty si budeš musieť poradiť. Vybavovať rôzne veci okolo školy, ubytovania či stravy. Tiež si takto nájdeš množstvo priateľov a známostí v zahraničí, čo je ďalšia veľká výhoda, ktorá sa ti v budúcnosti zíde. Spoznáš nové kultúry, rôzne typy ľudí a rozšíri sa ti tvoj pohľad na svet.