7 najobľúbenejších pobrežných miest pre študentov

Nemáte radi zimu a najradšej by ste žili na slnkom zaliatej pláži, s nohami zaborenými do drobného čistého piesku? Bez ohľadu nato, či sa venujete surfovaniu v divokých morských vlnách alebo radšej dáte prednosť celodennému opaľovaniu na ležadle, pre oba tábory sme vyhliadli perfektné miesta na relax a trávenie príjemných chvíľ. V článku sme vybrali 7 študentmi najobľúbenejších pláži z celosvetového hodnotenia študentského prieskumu QS Best Student Cities 2016.

7 najobľúbenejších pobrežných miest pre študentov
7 najobľúbenejších pobrežných miest pre študentov

1.Gold Coast, Austrália

Druhé najväčšie mesto v štáte Queensland, a súčasne 6.najväčšie mesto v Austrálii, sa rozkladá na ploche 52 kilometrov, s bohatým počtom pieskových pláží. Slnko tu jasne žiari až 300 dní v roku. Surfisti nájdu divoké vlny a priezračnú morskú vodu. Je verná svojmu menu – raju surfistov. Vďaka rýchlo rastúcemu cestovnému ruchu s kvalitnými hotelierskymi službami, získala dobrú povesť jedného z miest s vysokou životnou úrovňou obyvateľstva. Každý rok usporiada obľúbené pretekárske závody Gold Cast 600 Car. V roku 2018 pripravuje svetoznáme športové hry Spojeného kráľovstva. Ponúka všetko, na čo len pomyslíte- do nebies siahajúce mrakodrapy, tradičný vidiek, subtropické dažďové pralesy v 3 národných parkoch, štíty pohorí a nádherné vodopády. Je sídlom pre univerzitu Griffith, 37. najlepšiu univerzitu v rebríčku hodnotených univerzít medzinárodnými študentami.

2. Sharjah, Spojené arabské emiráty

Mesto lagúny, horúceho piesku a arabských zvykov. Ak ste na pláži, dvojdielne plavky môžete pokojne nosiť, avšak v meste sa musíte prispôsobiť striktným pravidlám. Pôsobivé ruské kolo v podobe Eye of the Emirates vás zaručene dostane. Obísť nemôžete ani observatórium vo výške 60 metrov nad zemou s výhľadom na Sharjah a Dubaj. Lagúna blízko mesta v Khalid sa pýši 3. najvyššou fontánou sveta. Každoročne víta návštevníkov a pretekárov na motorových člnoch v celosvetovej súťaži F1 Powerboat Race. Stala sa domovom pre študentov unikátnej Americkej univerzity, ktorá združuje študentov Blízkeho východu.

3.San Diego, Kalifornia

Vyslúžila si povesť „amerického najvyberanejšieho mesta,“ pre 113 kilometrové rozľahlé pobrežia a skalnaté zátoky. Pocítite stret mexických a amerických kultúr. Tradičné remeslo výroby piva sľubuje kvalitný výber zlatistého moku. Najkvalitnejšie vzdelanie zastrešuje 44. najlepšia univerzita v Kalifornii. Zo San Diega máte kúsok od miest ako Los Angeles alebo San Francisco.

4.Hong Kong, Japonsko

Finančné žraloky sa v týchto končinách nepochybne pohybujú. V pozadí sa ukrývajú čisté pobrežia na zeleňou pokrytých ostrovoch nazvaných Lamma Island. Na udržiavaných plážach sa stretnete s desiatkami korytnačiek. Príroda na dlani. Vráťme sa do mesta a navštívme vlajkovú inštitúciu pre vzdelávanie v celej Ázii – univerzitu vedy a technológii v Hong Kongu, v poradí 28. najlepšiu svetovú univerzitu. Zdokonaľujú metódy doktorandského štúdia technického zamerania.

5.Helsinki, Fínsko

Určite si kladiete otázku, prečo sa v našom rebríčku ocitla stále zimná krajina. Leto vie byť príjemne teplé a na pláži Hietaniemi sa presvedčíte, že severská krajina môže byť pekná aj v lete. Ostrov Suomenlinna, na skok od Helsinki, pôvodne slúžil ako vojenské opevnenie v mori. Dnes ho navštevujú tisícky turistov bažiacich po dovolenke na vysokej úrovni. Patrí medzi obľúbené študentské mestá z hľadiska prijateľných cien pre štúdium. Univerzita v Helsinki sa umiestnila medzi inými svetovými vysokými školami na 96. mieste.

6.Vancouver, Kanada

Študenti sa tu celkom zabývali a považujú ho za 13. najlepšie miesto pre život. Čo na vás čaká? Obrovské pobrežie, Anglická zátoka, alebo pláže ako Kitsilano a Angeles` Venice Beach. Ľudia, čo si veľmi nepotrpia na zimu, poteší miernejším podnebím ako chladná časť Kanady. Nadšenci outdoor športov v prírode si prídu na svoje, rovnako úspešné budú večerné vyhliadky za zábavou alebo kultúrou. Univerzita Britskej Kolumbie vás dokonale pripraví na životnú prax. Obhajuje 50. miesto medzi svetovo najlepšími univerzitami.

7.Lisabon, Portugalsko

Známe dovolenkové letovisko príjemne prekvapilo – ak vás prestane baviť pozerať sa na priezračný Atlantický oceán, vybehnite do mesta za dávnymi architektonickými pamiatkami, katedrálami, výborným jedlom, fajnovými vínami, či nespútanou kultúrou flamenca. Plavba trajektom cez rieku Tejo môže byť finálnou bodkou za príjemne stráveným časom.

Toto bol výber 7 najobľúbenejších pláži z celosvetového hodnotenia študentského prieskumu. Jednalo sa prieskum medzi študentmi s názvom QS Best Student Cities 2016. Výber bol ponechaný študentom a toto boli konečné výsledky prieskumu.

Foto: ilustračné