V Brne „lovia“ záujemcov o prácu drony (video)

Aktuálny trend, že je veľký dopyt po kvalitných IT-čkárov platí v Brne minimálne dvojnásobne. Potvrdzuje to aj firma Kiwi.com, ktorá „na lov“ záujemcov o prácu v IT segmente vo svojej firme vytiahla drony. Snaží sa takto získať kvalifikovaných zamestnancov, ktorých potrebuje do svojho tímu zamestnancov.

V Brne "lovia" záujemcov o prácu drony (video)
V Brne „lovia“ záujemcov o prácu drony (video)

Spoločnosť Kiwi.com je vyhľadávač leteniek. Predtým to bol Skypicker. Táto firma sa takto pred niekoľkymi dňami rozhodla získať zamestnancov od konkurenčných firiem. Na dron umiestnila svoju reklamnú plachtu na nábor zamestnancov a tento dron lietal okolo okien brnenských kancelárii IT firiem. Konkrétne sa jednalo o kancelárie firiem AVG a NetSuite.

Výber vyššie spomenutých firiem nebol vôbec náhodný, firmu AVG odkúpil Avast a ten plánuje prepúšťať. Spoločnosť NetSuite pravdepodobne padne za obeť firme Oracle. Samozrejme Kiwi.com si drony prenajalo spolu s pilotom a všetky vopred legálne ošetrili.

VIDEO: V Brne „lovia“ záujemcov o prácu drony

Nás hlavne zaujíma, či bola táto akcia úspešná. Podľa zakladateľa spoločnosti Kiwi.com Olivera Dlouhýho, zaznamenalo ich personálne oddelenie významný naŕast žiadostí o prácu. Má sa jednať o vyššie desiatky ak nie až o nižšie stovky nových žiadostí.

Foto: zdroj YouTube