Prečo ísť na dovolenku na Makarsku

Chorvátsko patrí medzi najobľúbenejšie destinácie Slovákov. Rok čo rok tisícky turistov mieria na pobrežie, kde majú na výber z množstva rezortov a väčších či menších miest. Jednou z najobľúbenejších destinácií je Makarská riviéra.

Prečo ísť na dovolenku na Makarsku
Prečo ísť na dovolenku na Makarsku (Foto: hrvatska.sk)

Centrom Makarskej riviéry je letovisko Makarska. Celá riviéra nesie názov podľa tohto letoviska. Je centrom zábavy, preto sem mieria najmä mladí ľudia, ktorí sa chcú na dovolenke odreagovať a popri slnečných lúčoch si chcú vychutnať aj dobrú hudbu, vodné športy a zaujímavé bary.

Pre Makarsku sú typické najmä dlhé upravené pláže, ktoré lemujú vysoké borovice. Je tu tiež plážová promenáda, ktorá je ako stvorená na dlhé večerné prechádzky. Popri plážach je veľmi dobrá občianska vybavenosť, sú tu sprchy, stánky s občerstvením, reštaurácie, ale aj detské parky či požičovne lehátok.

Dovolenku na Makarskej si užijú aj milovníci športov. Na svoje si prídu milovníci vodných športov, ale aj volejbalu, bicyklov či tenisu alebo minigolfu. Je tu dokonca možnosť vyskúšať si adrenalínové športy, napríklad bungee jumping.

Kultúra a história

Makarska však nezaostáva ani v kultúrnych akciách. V rámci akcie Makarské leto sa tu počas sezóny niekoľko krát do týždňa uskutočňujú rôzne kultúrne akcie. Sú medzi nimi napríklad koncerty vážnej hudby, ale aj jazzu, prehliadky ľudovej hudby, zábavné rybárske večery, koncerty populárnych spevákov či umelecké výstavy. Práve tieto akcie sem lákajú nielen turistov zo zahraničia, ale aj Chorvátov.

To však nie je všetko, čo je na Makarskej zaujímavé. Keďže je to historické mesto, je tu veľmi veľa pekných historických budov, v ktorých sa cez leto uskutočňujú spomínané kultúrne akcie. Sú tu tiež typické úzke uličky, malé nenápadné kaviarničky či reštaurácie s rozmanitou gastronómiou. Ak si v Chorvátsku chcete užiť dlhší pobyt, práve Makarska by mohla byť správnou voľbou. Je tu totiž množstvo pekných miest a nudiť sa tu nebude žiaden turista. A ak by vám predsa len bolo málo, môžete sa vďaka organizovaným výletom pozrieť na niektoré z blízkych ostrovov.

Text:PR