V čom spočíva skutočné tajomstvo používania Excelu

Každý jeden študent veľmi dobre vie, že bez ovládania počítačových programov sa dnes už nezaobíde takmer nikde. Bez ohľadu na to, či ste skúsený používateľ alebo začiatočník, existuje veľa spôsobov, ako si zjednodušiť prácu s programom Excel. O niektorých z nich budeme dnes hovoriť.

V čom spočíva skutočné tajomstvo používania Excelu
V čom spočíva skutočné tajomstvo používania Excelu (Foto: windowscentrum.sk)

To najjednoduchšie na začiatok

Všetky bunky je možné vybrať kombináciou klávesov Ctrl + A, čo mimochodom funguje vo všetkých ostatných programoch kancelárskych balíkov. Existuje však aj jednoduchší spôsob rozdelenia. Kliknutím na tlačidlo v hornom rohu pracovného hárka programu Excel vyberiete všetky bunky jediným kliknutím. Jednoduchá vec, ktorú mnohí používatelia vôbec ani nepoznajú. Ak si pozriete dobré Excel návody, určite sa o výhodných funkciách dozviete oveľa viac.

Presúvanie a prezeranie súborov programu Excel

Keď si otvoríte viacero kníh v programe Excel, môžete ich jednoducho prechádzať pomocou kombinácie klávesov Ctrl + Tab. Táto funkcia je dostupná aj v systéme Windows a môže byť použitá v mnohých iných aplikáciách.

Pridávanie prázdnych riadkov alebo stĺpcov do tabuľky

Vloženie jedného riadka alebo stĺpca je pomerne jednoduché. Ale čo keď ich potrebujete vložiť oveľa viac? Vyberte požadovaný počet riadkov alebo stĺpcov a kliknite na možnosť prilepiť, samozrejme, že predtým si musíte najskôr jednotlivé riadky skopírovať Ctrl + C. Potom vyberte miesto, kam chcete bunky presunúť, a získate požadovaný počet riadkov.

Excel je jednoduchá aplikácia a jej využívanie je dostupné všetkým, ktorí majú kancelársky balík Microsoftu v počítači aktivovaný. Vyžaduje si ale svoje vedomosti a fígle, ktoré môžete získať len s praxou. Základom je, že vám dokáže vo všetkých situáciách so spracovaním veľkého množstva údajov veľmi dobre a rýchlo pomôcť.

Text:PR